Anasayfa » Televizyon Tarihinde Yapılmış En Büyük Gaflar

Televizyon Tarihinde Yapılmış En Büyük Gaflar

by Baris

Televizyon Tarihinde Yapılmış En Büyük Gaflar – Filmler, diziler, Survivor, izdivaç programları hepsi iyi de, televizyonda akıllara en çok kazınan her zaman ünlülerin yapmış olduğu gaflar oluyor. Hatta yapılmış bazı gaflar var ki; o gafı yapan ünlüyü bile gölgede bırakabiliyor. Bu yazımızda sizler için Türk televizyon tarihinde yapılmış en büyük gaflar’ı derledik.

Ersin İmer – Hepinize Donsuz Geceler Diliyorum

Ersin İmer

Ekranların en sempatik ve renkli sunucularından biri olan TRT hava durumu spikeri Ersin İmer’i hatırladınız mı? Hava sıcaklıklarının sıfırın altına düştüğü bir kış gecesi, program sonunda muzip gülümsemesiyle “Hepinize donsuz geceler diliyorum sayın sevirciler.” dediği için Trt’den ekran yasağı aldı. Bir daha ekranlara dönemeyen Ersin İmer’in hayatı bu olaydan sonra tamamen değişti.

Kurduğu bu cümle bir sonraki gün bütün haber manşetlerini süsledi. Olaylar bu boyutlara ulaşınca TRT, İmer’i sunuculuk görevinden alarak masa başı bir işe atadı. Bu olayın üzüntüsünü bir türlü üzerinden atamayan ünlü sunucu felç geçirdi ve 61 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Seda Sayan – Efendim Mustafacığım?

Seda Sayan

Her zaman olduğu gibi sabah programını sunan Seda Hanım’ın canlı yayına bir telefon bağlantısı geliyor. Mustafa adıyla programa bağlanan kişinin daha sonradan Mustafa Sarıgül olduğu anlaşılınca olanlar oluyor…

Hugo ve Tolga Abi

Hugo ve Tolga Abi

Yayınlandığı dönemin en çok izlenen çocuk programlarından olan “Hugo ve Tolga Abi” isimli interaktif televizyon programında izleyenleri hayrete düşüren bir olay yaşandı. Tolga Garipoğlu’na göre bu olay tamamen kurgudur ama bu olaya şahitlik ettiğini söyleyen de bir çok kişi var. Oyunda düşük puan alıp ödül alamayan çocuk sinirlerine hakim olamayıp, Tolga Abi’yle arasında şöyle bir diyalog geçtiği iddia edilmektedir:

Yarışmacı: “Ben böyle yarışmanın a..na koyayım”
Tolga Garipoğlu: “Ama nasıl konuşuyorsun sen böyle bakayım? 60 milyon seni izliyor şu anda.
Yarışmacı: 60 milyonun da a..na koyayım!..”

Acun Firarda – Ben de Türküm

Acun Ilıcalı

Show TV’de çalıştığı dönemlerde Acun Ilıcalı “Acun Firarda” isimli programı sunuyordu. Acun Ilıcalı gittiği bir Avrupa ülkesinde, barda her önüne gelen kıza sarkıntılık yapan bir genci kameralara işaret ederek: “Gördüğünüz gibi sayın seyirciler, magandalık sadece Türkler’e has bir durum değil. Avrupa’da da pek çok ülkede magandalar var” diyor. Kameralara gösterdiği genç acunun tuttuğu mikrofonun üzerindeki Show TV logosunu görür görmez, Acun’un yanına geliyor ve “Abi ben de Türk’üm” diyerek olaya son noktayı koyuyor.

Halit Kıvanç – İstanbul’un En Eski Anıtlarından Ajda Pekkan

Halit Kıvanç

Salonda oldukça önemli ünlülerinde aralarında bulunduğu önemli bir organizasyonda, sunuculuk görevini üstlenen Halit Kıvanç izleyenlere Ajda Pekkan’ı takdim ederken ”Evet şimdi de huzurlarınıza İstanbul’un en eski anıtlarından birini, Ajda Pekkan’ı çağırıyorum” diyerek hafızalardan silinmeyecek bir gafa imza atmış oldu.

Demet Akbağ – Ordu’nun Çocukları

Demet Akbağ

Türkiye’nin önde gelen sinema ve tiyatro oyuncularından olan Demet Akbağ, Beyaz Show’a konuk olarak katılır. Programın akışında rol aldığı “O… Çocukları” adlı filmi hakkında konuşulurken Akbağ, filmin isminde geçen “O…” kelimesinin ne anlama geldiğini canlı yayında söyleyemeyince bir anda ağzından “Ordu’nun çocukları” cümlesi çıkar. Demet Akbağ, yaptığı olduğu bu talihsiz gafın farkına varınca neye uğradığını şaşırı. Orduluların Demet Akbağ’a tepki göstermesi üzerine bir açıklama yaparak tüm Ordulular’dan özür dilemiştir.

Emrah – Mozart Türkiye’ye Gelse Konserine Mutlaka Giderim

Emrah

Vermiş olduğu bir röportaj esnasında Emrah’ın sarf etmiş olduğu “Mozart dinlemiyorum ama Türkiye’ye gelirse konserine mutlaka giderim..” sözleri izleyenleri hem çok güldürmüş hem de şaşkına çevirmişti. Klasik Batı Müziği’nin, en önde gelen, en üretken ve en etkili bestekârlar arasında yer alan Wolfgang Amadeus Mozart, 5 Aralık 1791’de Viyana’da hayatını kaybetmişti. Bu nedenle Emrah’ın söylemiş olduğu bu sözler tarihi gaflar arasında yerini almış oldu.

İzzet Yıldızhan – Fransızlar’ın Çocukları Bile Fransızca Konuşuyor

İzzet Yıldızhan

İzzet Yıldızhan katıldığı bir program esnasında sarf ettiği sözler uzun bir süre belleklerden silinmedi ve gündemde kendine yer buldu. “Fransızlar amma kültürlü, ufacık çocukları bile Fransızca konuşuyor” diyerek Yıldızhan kültür seviyesi konusunda bizlere oldukça önemli katkılar sağlamıştır.

Deniz Akkaya – Çingene Gibi Cevap Vermeyelim

Bu sefer gaf yapan ünlü ismimiz Deniz Akkaya. Katıldığı bir televizyon programında alevlenmekte olan bir tartışmayı sakinleştirmeye çalıştı. Fakat kelimelerini iyi seçemeyen Akkaya; “Lütfen birbirimize çingene gibi cevap vermeyelim.” sözleri programda adeta soğuk rüzgarlar estirdi. O tartışmaya sebep olanlardan bir diğer isim de Hüsnü Şenlendirici’ydi.

Vj Bülent – Merhaba, Alparslan Bey

Televizyon Tarihinde Yapılmış En Büyük Gaflar – Vj Bülent

Kral Tv Müzik Ödüllerinde o yıl sunuculuk yapan Vj Bülent, sunuma giriş yapmasıyla büyük bir gafa imza atması bir olmuştu.

-VJ Bülent: Evet, şu anda yanımızda Alparslan Bey var, biraz kendinizi tanıtır mısınız Alparslan Bey?
-Alparslan Bey: Ben Özhan Canaydın, Galatasaray Başkanı’yım…

İlgini Çekebilir

Leave a Comment

Sonra Bakarım – Sosyal İçerik Platformu


Bütün Hakları Mahfuzdur ve Mahfuz Acı Verir.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. Kabul Et Detaylı Bilgi