Anasayfa » Her İş Yerinde Karşılaşabileceğiniz 10 Kişi

Her İş Yerinde Karşılaşabileceğiniz 10 Kişi

by Çağla Kurt

Her İş Yerinde Karşılaşabileceğiniz 10 Kişi – Çoğu zaman ailelerimizden çok çalışma arkadaşlarımızı görüp, onlarla vakit geçiriyoruz. Bazılarını çok seviyoruz, bazılarını ise gırtlaklamak istiyoruz. Bu listemizde sizler için her iş yerinde mutlaka bir adet olması gereken 10 insan profilini derledik.

Boş İnsan

Bu kişilerin ne zaman ne söyleyeceği ve nasıl davranışlar sergileyeceği konusunda güzel bir eğitim almaları gerekiyor. Üstleri dahil olmak üzere kimseyi ciddiye almayacak derecede umursamaz olurlar. Genellikle uygun zamanın geldiklerini düşündüklerinde içinde beklettikleri ve komik olduğunu düşündükleri esprileri çok anlamsız zamanlarda kullanırlar. Yaptıkları patavatsızlıklar ofis pencerelerinden aşağı sarkar. Eğer canınız sıkkınsa, can sıkıntınızı onlara selam vererek ikiye katlayabilirsiniz.

Modayla Kafayı Bozmuş İnsan

Ofiste sürekli parfüm kokan, üzerindeki kıyafetlerinden aksesuarına kadar her şeyin uyumuna dikkat eden, bir gün olsa dahi saçını başını dağınık göremeyeceğiniz profildir bu. Ofise her gün düzenli olarak kargo geldiği için bu kişiyi kargo şirketleriyle kavga ederken görmeniz oldukça muhtemel. Aynı odada bulunduğunuzda kendi kıyafet seçimlerinizi biraz özensiz bulmanız çok normal.

Gereksiz Bilgiler Veren İnsan

Bu insan profili sizi görür görmez konuşulan konudan tamamen bağımsız bilgiler vermeye başlarlar. Neyi merak ediyorsunuz, Bitcoin mi, yoksa yapay zeka mı? Nanoteknolojiyle ilgili güncel bilgilerde bu arkadaşta, Aydın’da ortaya çıkan gömülerde… Kendinizi gereksiz bir bilgi seli içinde bulursunuz. Bazı anlattıklarına, size yeni bir bakış açısı kazandırmış gibi davranmanız gerekebilir ama genelde biraz şaşırdıktan sonra “Benim şu işleri acil bitirmem gerekiyor” diyerek yanından uzaklaşmanız yeterli olur.

Elinden Asla Telefon Düşmeyen İnsan

Sürekli etrafı gözlemleyip story atmak için bahane arayan insan tipidir. “Gel bir selfie çekilelim” demek suretiyle yanınıza yaklaşırlar ve sonra kendinizi saçlarınızın yeşil, gözlerinizin kırmızı göründüğü filtrelerin içinde bulabilirsiniz. Bundan daha kötü olan şey ise normalde o kadar samimi olmamanıza rağmen size sormadan, gereksiz bir samimiyet içerisinde fotoğrafınızı paylaşırlar. Bu insanlar bazen işimize de yarayabilmektedir, şarjınızın olmadığı gün, şarj kablosu aradığınızda bu insanlar yardımınıza koşar.

Sevgi Pıtırcığı İnsan

Her İş Yerinde Karşılaşabileceğiniz 10 Kişi

Bu insanın daima birilerine sarılmaya ihtiyacı vardır. Bazı zamanlarda çok üzgündürler, bazı zamanlarda ise çok mutludur. Onlar için her zaman üzülecek bir neden illa ki vardır. Çoğunlukla ellerinde peçete görebilirsiniz ve duygu yoğunluğu arttıkça bununla doğru orantılı olarak peçete kullanım miktarında da artma gözlemlenir. Samimiyetiniz hiç de o düzeyde değilken, sizin en yakın arkadaşınız mı gibi tüm hayatlarını sizinle paylaşmaya başlarlar. Bu kişilere karşı yaptığınız yorumlara oldukça dikkat edin, bizden söylemesi.

Panik Atak İnsan

Bu insanı ofis içinde sıkça koşarken ya da bir yerlere yetişmeye çalışırken görebilirsiniz. Sürekli aceleci davranarak ve gereksiz efor göstererek işin büyük bölümünü kendisinin hallettiğini zanneder. Hemen hemen her konuda panik yapabilirler. Konuşurken o kadar hızlı konuşurlar ki nefes nefese kalırlar. Yanınıza geldiğinde her söylediğine “aynen kanka” diyerek bütün gün idare edebilirsiniz.

Çay-Sigara İnsanı

Ne zaman göz göze gelseniz “kanka hadi çay-sigara yapalım mı?” diyen insan tipidir. Çalışmaya karşı bir isyan başlatır ve her seferinde peşinde 4-5 kişi sürükler. Eğer siz sigara içmiyorsanız endişelenmeyin size de sadece çay ısmarlar. Sigarayı içmezler adeta yerler. Ne zaman sigara alanına çıksanız o da oradadır ve sizin yanınıza gelip bir sigara daha yakar.

Dedikodu İnsanı

Bir ofisin içinde olmazsa olmaz dediğimiz insan modellerinin başında gelir. Ofisin içerisindeki insanların en tehlikelilerindendir. Nereden öğrendiğini henüz bilmesek de her olayın ne zaman, hangi şekilde ve nasıl gerçekleştiğini bilir. Bu karakterlerin “Bak buraya yazıyorum.” dediği her şey o yazı daha henüz silinmeden gerçekleşir ve üstüne bir keyif kahvesi içerler. Genellikle gelişmeleri de herkesten önce ilk onlar öğrenir. Bu kişilerin yanında ağzınızdan çıkan laflara çok dikkat etmelisiniz yoksa başınız ağrıyabilir.

Horlayan İnsan

Bu insanlar genellikle ofis içerisinde bulduğu her boş zamanı uyuyarak değerlendirir. Uykuları çok hafiftir ve patron gelir gelmez uyanarak çalışma pozisyonuna geçebilme özelliğine sahiptirler. Yeni bebeği olmasına, gece düzgün uyuyamamasına ya da gece partisine katılmasına gerek yoktur ofiste uyumaları için. Bu insanlar uykuyla bütünleştikleri için uykusunu almış olsalar bile uyuyabilirler.

Gamer İnsan

Mesaisi başlar başlamaz kulaklıklarını takıp mesai bitimine kadar sürekli oyun oynarlar. Fakat dışardan bakıldığı zaman çalışıyormuş gibi gözükmeye de özen gösterirler. Solitaireci devlet memuru dayıların modern halleridir. Oyun oynamaktan gözleri kızarır fakat onlara göre bunun sebebi yoğun iş temposudur.

İlgini Çekebilir

Leave a Comment

Sonra Bakarım – Sosyal İçerik Platformu


Bütün Hakları Mahfuzdur ve Mahfuz Acı Verir.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. Kabul Et Detaylı Bilgi