En Uzun Süre Yayında Kalan 10 Dizi

Baris
Okuma Süresi: 4 Dakika

En Uzun Süre Yayında Kalan 10 Dizi – Pandeminin hayatımıza girmesiyle, diziler de şu günlerde günlük hayatımızın bir parçası haline geldi. Eve kapandığımız bu günlerde ya da işten çıktıktan sonra kafamızı boşaltmak için çoğumuz dizilere kendimizi kaptırıyoruz. Peki hiç merak ettiniz mi en çok bölüme sahip sitcom tarzı diziler hangileridir? Bu yazımızda sizler için en uzun süre yayında kalan 10 diziyi derledik.

Everybody Loves Raymond

Everybody Loves Raymond

Listemizin 10. sırasında “Everybody Loves Raymond” adlı Amerikan dizisi bulunuyor. Bu dizi 1996 ile 2005 yılları arasında gösterimde kaldı. Tam olarak 9 sezon ekranlarda gösterimde oldu ve toplamda 210 bölüm yayınlandı. Bu diziyi diğer yapımlardan farklı kılan ise bir kaç bölüm hariç geri kalan bölümleri canlı stüdyo seyircisi önünde çekildi.

Friends

Friends

Listemizin 9. sırasında Friends isimli yapım var. 1994 ile 2004 yılları arasında gösterimde olan dizi, 10 sezon ve toplamda 236 bölümden oluşuyor. Yayınlandığı ilk yıllarda eleştiri yağmuruna tutulan bu yapım günümüzün en popüler dizileri arasında hala yerini koruyor. Friends dizi ekibi bu yıl ”The One Where They Get Back Together” olarak da bilinen “Friends: The Reunion” yapımı için tekrar bir araya geldiler.

The Jeffersons

The Jeffersons

Listemizin 8. sırasında The Jeffersons adlı Amerikan dizisi yer alıyor. The Jeffersons adlı yapım 1975 ile 1985 yılları arasında gösterimde kaldı. 11 sezon boyunca devam eden dizi tam 253 bölüm devam etti. The Jefforsons ayrıca en uzun süre yayında kalan Afro Amerika’lı oyuncuların baş rollerde oynadığı dizi olmuştur.

Married With Children

Married With Children

Listemizin 7. sırasında Married With Children yani “Evli ve Çocuklu” adlı yapım yer alıyor. Fox’un tarihinde Prime-Time’da yayınlanan ilk dizisi olmuştur. 1986 ile 1997 yılları arasında gösterimde kalan dizi; 11 sezon boyunca, tam 262 bölümle ekranlarda büyük bir keyifle izlenmiştir.

Fraiser

Fraiser

Listemizin 6. sırasında Fraiser adlı yapım var. 1993 ile 2004 yılları arasında gösterimde kalmştır. 11 sezon boyunca yayınlanmaya devam eden diğer bir dizi. Fraiser toplamda yayınlanmış 264 bölümüyle listemizde 6. sıranın sahibi oluyor.

Cheers

Cheers

Listemizin en uzun süre yayında kalan 5. yabancı dizisi Cheers. 1982 ile 1993 yılları arasında yayınlanan dizi, 11 sezon boyunca devam etmiş ve 270 bölümüyle seyircileri ekran başına kilitlemeyi başarmıştır.

My Three Sons

My Three Sons

Listemizin 4. sırasında My Three Sons yer alıyor. 1960 ile 1972 yılları arasında gösterimde kalmıştır. My Three Sons’un ilk 36 bölümü siyah beyaz olarak yayınlanmış, daha sonraki 11 sezonu renkli olarak yayınlanmıştır. Toplamda 12 sezon boyunca yayınlanan dizinin 380 bölümü vardır.

South Park

South Park

İlk üç yapıma geldik ve 3. sırada South Park yer alıyor. Yetişkinler için animasyon mottosuyla ülkemizde ve dünyada büyük bir izleyici kitlesine sahip olan South Park adlı yapım tam olarak bir sitcom olmasa da bir komedi dizisidir. İlk olarak 1997 yılında gösterime giren dizi günümüzde hala devam etmektedir. Şu ana kadar 309 bölümü yayınlanmıştır.

The Adventures Of Ozzie And Harriet

The Adventures Of Ozzie And Harriet

Listemizin 2. sırasında The Adventures Of Ozzie And Harriet adlı yapım var. 1952-1966 yılları arasında gösterimde olan dizi 14 sezon boyunca devam etmiş bir dizidir. The Adventures Of Ozzie And Harriet’in tam 435 bölümü yayınlanmıştır. İlk başlarda bir radyo şovu olan bu program, sonraki yıllarda televizyona uyarlanmıştır. Bu yapımda ilk başlarda siyah beyaz yayınlanmış ve son yıllarında renkli yayına geçmiştir.

The Simpsons

The Simpsons

Geldik listemizin 1. sırasına. Birinci sırada The Simpsons adlı yapım yer alıyor. İlk bölümü 1989 yılında yayınlanan The Simpsons, tam 32 yıldır bizlerle beraber. The Simpsons ekranlarda en uzun süre yayınlanmış olan televizyon dizisidir. 32 sezon boyunca tam 706 bölümü yayınlanmış ve hala daha günümüzde yeni bölümleri devam etmektedir.

Yazıyı Paylaş
Yorum Yap