Çok Bilmiş İnsanların Sinir Bozucu Özellikleri

Adem Yavuz
Okuma Süresi: 3 Dakika

Çok Bilmiş İnsanların Sinir Bozucu Özellikleri – Maalesef hepimizin hayatından bulunan çok bilmiş insanların sinir bozucu özelliklerini sizler için araştırıp derledik. Hepinize Keyifli okumalar.

At Gözlüklü Olurlar

Fikir beyan ettiği konuyla ilgili araştırma yapma gereği duymazlar. Konuyla ilgili ilk duyduğu yorumu doğru kabul edip farklı kaynaklara ve fikirlere önem vermezler. Olaylara sadece kendi pencerelerinden bakıp, kendi görüşlerinin doğru olduğunu varsayarlar.

Eleştirmek Onların İşi

İnsanların her hareketini eleştirmeye can atarlar. Yanımda biri küçücük bir yanlış yapsa da onu yerin dibine soksam diye daima tetiktedirler. Yaptıkları eleştiriler genel olarak yapıcı olmaktan çok uzak ve aşağılayıcı boyuttadır.

Özgüven Patlaması Sorunu

Bu kişiler genellikle özgüven patlaması yaşarlar, egoları atmosfer tabakasını delip geçer. Aklınıza gelebilecek her konuda en iyisi onlardır, onlardan iyisi ise mezardadır.

Fikirlerini Size Dayatır

Bir konu hakkında ona dayatılan fikirleri, onlarda size dayatmaya çalışırlar. “Ben inandım sen de inanacaksın” düşünce yapısına sahiptirler.

İnsanlara Üstten Bakarlar

Muhatap olduğu insan kendisinden daha üst bir pozisyonda değilse onlarla küçümseyici bir şekilde konuşurlar. Kimseyi insan yerine koyup, düzgün iletişim kuramazlar.

Tek Cümleleri İle Bilimsel Tezleri Çökertebilir

-Yağğ kardeşim Stephan Hawking kim Allah aşkına ya? Adam boş boş konuşuyor yaağ. Millet de kanıyor hemen söylediklerine. Ne var onun söylediklerinde aynılarını ben de söylerim, bir şeyi de abartmayın…

Sayısal Onların Uzmanlık Alanı

Hesap makinesi kullanmadan basit matematik işlemlerini bile yapamasalar da kendilerini matematik profesörü olarak tanımlarlar. Araştırma bile yapmadan, araştırma şirketlerini kıskandıracak düzeyde istatistik bilgisine sahiptirler.

Bazılarının Şansı Yaver Gidebilir

Şans faktörünün de yardımıyla makam mevki sahibi olurlarsa, doğru mu yanlış mı diye düşünmeden sadece kendi bildiklerini okurlar. Çünkü daha önce de bahsettiğimiz gibi en iyisini tabii ki onlar bilirler.

Tüm Dünya Onlara Karşıdır

İnsanların hemen hemen hepsi onların başarılarını ve sonsuz bilgisini kıskanıyor ve onlara engel olmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Bunun için kendinizden utanmalısınız.

Yükselmek İçin Yalakalık Şart

Bu insanların üstlerinin, müdürlerinin, patronlarının gözüne girmek için yapmayacağı şey yoktur. En yakın oldukları insanları bile satar, arkalarından kuyularını kazarlar. Çünkü ancak bu sayede yükselip daha fazla insana üstten bakabilirler.

Kimin Sesi Çok Çıkarsa O Haklıdır

Bir konuşma esnasında seslerini yükseltirlerse bu onların savundukları görüşün doğruluğunu, bir tartışma esnasında seslerini yükseltirlerse ise bu onların haklı olduklarını gösterir. Tabii bu kişiler hep haklı oldukları için normal konuşma sesleri de biraz yüksektir.

Eleştiri Yapmaları Eleştiri Kabul Ettikleri Anlamına Gelmez

İnsanları eleştirmeyi çok sevmeleri, kendilerinin de eleştirildiği kabul ettiği anlamına gelmez. Hatta tam tersi eleştiriyi asla kaldıramaz ve kavga çıkarırlar, küfürler savururlar.

Cehalet Mutluluk Getirir

Ne olursa olsun kavga etmedikleri zamanlarda oldukça mutludurlar. Hiçbir şey bilmediğinin farkında olmayıp, her şeyi bildiğini düşünmenin getirmiş olduğu özgüvenle sonsuza kadar mutlu bir şekilde yaşarlar.

Yazıyı Paylaş
Yorum Yap