Anasayfa » Platonik Aşkınızın Sizi Sevdiğini Gösteren 10 Belirtisi

Platonik Aşkınızın Sizi Sevdiğini Gösteren 10 Belirtisi

by Sümeyye Akın

Platonik Aşkınızın Sizi Sevdiğini Gösteren 10 Belirtisi – Aşık olmak, insanlara bazen acı verebilir. Hele ki bir de sevdiğiniz kişiden karşılık alamıyorsanız ya da henüz sizden haberi yoksa durum çok daha vahim demektir. Fakat üzülmemelisiniz, onun da sizden hoşlandığını anlayabileceğiniz bazı önemli belirtiler vardır. Bu makalemizde sizlere bu belirtiler hakkında bilgiler vereceğiz.

1- Arkadaşlık

Hoşlandığınız kişiyle iyi bir arkadaş mısınız? Bu gerçekten de güzel bir haber. Yapılan bazı araştırmalara göre %83 oranında çiftler beraber oldukları insanı en yakın arkadaşları olarak tanımlamaktadır. Yani bir ilişkiye başlamadan önce sevdiğiniz kişiyle arkadaşlık kurmanız oldukça önemlidir. Beni “friendzone”ladı diye düşünmemelisiniz; siz o kişiyle arkadaşlığınızı iyice güçlendirin. Her şey her an gerçekleşebilir.

2- Mesajlaşma

İnternet ve yüksek teknoloji çağında büyümüş bir nesil olarak mesajlaşmak bizler için gerçekten de oldukça önemlidir. Eğer hoşlandığınız kişi mesajlarınıza hemen geri dönüyorsa bu oldukça iyiye işaret demektir. Sadece kendinizden yola çıkın, sevmediğiniz bir kişinin mesajına hemen cevap verir miydiniz? Tabii ki de hayır.

3- Küçük Şeyler

Size asıl mesajı veren şey çoğu zaman farkında olmadığınız küçük şeylerdir. Örneğin okul kantinindesiniz diyelim; Sıra kendisine geldiği zaman size de ne istediğinizi sorarak siparişleri beraber mi alıyor? Veya iş çıkışında sizi eve kadar bırakıyor mu? “O sadece kibar bir insan, bunu herkese yapar.” demeyin. Bir insan ne kadar nazik olursa olsun sevmediği bir kişi için kılını bile kıpırdatmaz. İşte bu olay da ilerisi için iyi bir şansınızın olduğunun göstergesidir.

4- Şakalar

Yakın arkadaşlık sahibi insanların birbirini eğlenceli bulması oldukça normaldir. Lakin bir platonik aşkınız sizin yaptığınız her şakaya gülüyorsa, bu sizden hoşlandığı anlamına geliyor olabilir. Gülmek; karşınızdaki kişinin sizin yanınızda eğlendiğinin ve sizinle birlikteyken kendini rahat hissettiğinin göstergesidir. Genelde aşık olduğumuz kişinin yanındayken gülmeye çok daha eğilimliyizdir.

5- İltifat

Eğer sizin hakkınızdaki küçük değişikleri bile çabucak fark edebiliyorsa bu kesinlikle iyiye işaret demektir. Aldığınız yeni bir ayakkabı veya saçınızdaki ufak bir değişikliği fark etmek için size gerçekten de dikkatli bakıyor olması lazım. Ayrıca bir kişiye iltifat etmek bir değişimi beklemez. Durup dururken de “bugün çok güzel gözüküyorsun” gibi genel şeyler söylüyorsa bu da oldukça önemli bir işarettir.

6- Vücut Dili

Biz istesek de istemesek de vücut dilimiz, hislerimiz hakkında oldukça fazla şey söyler. Platonik aşkınız sosyal ortamda yanınıza veya karşınıza mı oturuyoruz? Eğer yanınıza oturmayı tercih ediyor veya konuşma sırasında omzunuza veya dirseğinize sürekli dokunuyorsa, bu onun sizden hoşlandığının işareti olabilir. Ya da ayakta dururken vücudu size dönük duruyorsa, bu tür durumları da pozitif işaret olarak görebilirsiniz.

7- Sohbet

Biriyle konuşmaya başladıktan sonra saatlerin nasıl geçtiğini fark etmediğiniz oldu mu? İşte tam o an konuştuğunuz kişiyi gerçekten seviyorsunuz demektir. Eğer bu durum onunla beraberken de oluyorsa ve o da bunu hissediyorsa artık platonik aşkınıza açılmanın vakti gelmiş demek olabilir. Gerçekten de sevdiğiniz insanlarla sohbet etme çabanız güzeldir. Ve bu sohbeti yakaladığınız biri varsa denemeye değerdir.

8- Mesafe

Hiçbir sebep yokken ve durup dururken kendinizi onun etrafında bulduğunuz oluyor mu? Veya o kişi sizin yanınızda bulunmak için sürekli bahaneler mi buluyor? İşte bu durumlar oldukça olumlu işaretler. Hoşlandığınız kişiye olabildiğince yakın olmak ve onu sürekli olarak görmek istersiniz. Platonik aşkınız işte veya okulda bir şekilde sürekli gözünüzün önünde olmaya çalışıyorsa bu işte bir iş var demektir.

9- Arkadaşlar

Platonik Aşkınızın Sizi Sevdiğini Gösteren 10 Belirtisi

Platonik aşkınız da sizden hoşlanıyor ve bunu size çaktırmamaya çalışıyor olabilir. Fakat onun arkadaşları bu durumu kesinlikle ele verecektir. Siz konuşurken onun arkadaşları sürekli kaybolup sizi yalnız bırakmaya çalışıyor olabilir. Ya da size hep imalı şakalar yapıyorlarsa da bundan emin olabilirsiniz. Platonik aşkınız sizden hoşlandığını arkadaşlarına söylemiş ve onlar da bu konu hakkında oldukça heyecanlıdırlar.

10- Kırmızı Yanak

Birinin sizden hoşlandığını anlamanın en iyi yollarından birisi kesinlikle budur. Kadın ya da erkek fark etmez. Eğer gerçekten de hoşlandığınız bir kişiyle konuşma halindeyseniz kalp atışlarınız oldukça hızlanır ve yüzünüze fazla kan pompalandığı için de yanaklarınız kızarır. Eğer ki platonik aşkınız da size karşı bir şey belli etmiyor ama sizinle konuşurken yanakları pespembe oluyorsa bunun da iyiye işaret olduğunu düşünmeyin.

İlgini Çekebilir

Leave a Comment

Sonra Bakarım – Sosyal İçerik Platformu


Bütün Hakları Mahfuzdur ve Mahfuz Acı Verir.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. Kabul Et Detaylı Bilgi