Anasayfa » İzlemeniz Gereken En İyi Tarih Filmleri

İzlemeniz Gereken En İyi Tarih Filmleri

by Baris

İzlemeniz Gereken En İyi Tarih Filmleri – Bu listeyi tarihe meraklı okuyucularımız için araştırıp, derledik. Eğer sizde tarih filmlerini seviyorsanız ama izleyecek film bulamıyorsanız sizin için seçtiğimiz en iyi tarih filmlerinin yer aldığı bu listemize göz atmak isteyebilirsiniz.

Cesur Yürek

İzlemeniz Gereken En İyi Tarih Filmleri – Cesur Yürek

William Wallace, çiftçilik yaparak yaşamını sürdürmek için vatanı İskoçya’ya döner.  Wallace, küçüklük aşkı Murron ile karşılaşır ve hayatında değişiklikler başlar. Yaşadıkları köyü basan ingiliz askerleri Murron’a tecavüz etmeye kalkışır ve isyan başkaldırı başlar. 

Mel Gibson’un yönettiği ve başrollerinde oynadığı film bir fenomen haline geldi.

Piyanist

İzlemeniz Gereken En İyi Tarih Filmleri – Piyanist

Oscar ödüllü Piyanist filmi, Polonya’lı ünlü piyanist Wladyslaw Szpilman’ın 2. Dünya Savaşındaki yaşam öyküsünü ele alıyor. Gerçek olaylardan uyarlanan bu film oldukça ses getiren yapımlar arasında. Adrien Brody, en iyi erkek oyuncu kategorisinde bir de Oscar Ödülü kazanmıştır.

Son Samuray

– Son Samuray

1870’li yıllarda Amerikan ordusunda kaptan olarak görev yapan Nathan Algren,  Japonya’dan bir askeri teklif alır. Teklifte Japon askerlerine eğitim vermesi istenir. Nathan Algren, yaşadığı bir kazada kendisini samuray liderinin kurtarması ile samurayları keşfeder.

Cennetin Krallığı

Cennetin Krallığı

Ortaçağ’da geçen filmde, Balian demircilikle uğraşan bir gençtir. Prensese aşık olan Balian şövalye olur ve Kudüs’e giden şövalyeler arasındadır.

Kurtların Kardeşliği

Kurtların Kardeşliği

1766 Fransa’nın Gevaudan bölgesinde insanları korku ve karışıklık içerisinde yaşamaktadır. İnsanların öldürüldüğü ve korkuyla yaşadığı bölgeye kral, şovelye ve bir kızılderili gönderir. Daha sonra olayı çözen ikili farklı şeylerle karşılaşır.

Kral Arthur

Kral Arthur

Kral Arthur’un yaşantısını konu alan film alanında en başarılı örneklerinden biridir. Yapımın başrol karakterlerini Clive Owen, Ioan Gruffudd ve Keira Knightley canlandırmaktadır.

Münih

Munich – Münih Filmi

Almanya’da 1972 yılında düzenlenen olimpiyat oyunlarında Münih şehrinde gerçekleşen ve tarihe Kara Eylül olarak geçen, katliamı konu edinen film, oldukça etkileyici sahneler içeriyor. Başrollerini Daniel Craig ve Eric Bana’nın canlandırıp, Steven Spielberg’ün yönetmiş olduğu film tam beş dalda Oscar Ödülleri’ne aday gösterilmiş olsa da bir ödül kazanamadı.

Ayla

Ayla Filmi

Kore Savaşı’na giden astsubay Süleyman, bombaların harap ettiği şehirde yetim kalmış ufak bir kızı koruması altına alır. Daha sonra bu kıza Ayla ismini veren Süleyman görevini tamamladıktan sonra Ayla’yı da beraberinde Türkiye’ye getirmek ister ancak Kore bu duruma olumlu bakmaz ve ayrılmak zorunda kalırlar.

12 Yıllık Esaret

12 Yıllık Esaret Filmi

Günümüzde dahi hala elde etmeye uğraştıkları haklarını ve özgürlüklerini konu alan bu yapım; zorla alıkonularak köleleştirilen bir adamın hayatını ve kurtulma hikayesini konu alıyor.

İlgini Çekebilir

Leave a Comment

Sonra Bakarım – Sosyal İçerik Platformu


Bütün Hakları Mahfuzdur ve Mahfuz Acı Verir.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. Kabul Et Detaylı Bilgi