Sakallarıyla Ünlü Film Karakterleri

Baris
Okuma Süresi: 2 Dakika

Sakallarıyla Ünlü Film Karakterleri – Sinema tarihinde çok iyi karakterlerde gördük, çok acımasız karakterlerde… Peki hiç hayal ettiniz mi sakalsız bir Hagrid nasıl olurdu ya da Gandalf? Peki ya ıssız bir adada tek başına hayatta kalma mücadelesi veren bir adamı sakalsız hayal edebiliyor musunuz? Cevap elbette hayır! İşte sinema filmlerinin anlatı gücüne güç katan “saç-sakal etkisi” ile sinema filmlerinin sakallarıyla ünlü film karakterleri.

Kaptan Jack Sparrow

Jack Sparrow – Johnny Depp

Listemizin ilk sırasında Karayip Korsanları filmiyle efsaneleşen Jack Sparrow karakteri var. Pardon Jack Sparrow demişiz, Kaptan Jack Sparrow olacaktı. Kendi karakteriyle beraber sakalları da efsaneleşti.

Rubeus Hagrid

Rubeus Hagrid – Robbie Coltrane

Harry Potter film serisin babacan karakteri Rubeus Hagrid filmdeki uzun saçları ve sakalları herkesin oldukça dikkatini çekmeyi başarmıştı. Ama sizin de tahmin edeceğiniz gibi bu sakallar Hagrid’in gerçek sakalları değildi.

Gandalf

Gandalf – Ian McKellen

Yüzüklerin Efendisi filminin ne zaman ihtiyaç duyulsa ortadan bir anda kaybolan karakteri Gandalf’ın sakallarıda listemizde kendine yer buluyor. Ian McKellen’ın hayat verdiği karakterin sakalları da tahmin ettiğiniz üzere sahteydi.

Chuck Noland

Chuck Noland – Tom Hanks

Tom Hanks’in Yeni Hayat filminde canlandırdığı karakterin içinde bulunduğu durumu en iyi anlatan sembollerden biri saç ve sakallarıydı.

Clubber Lang

Clubber Lang – Laurence Tureaud

Rocky 3 filmiyle tanıştığımız Clubber Lang karakterini canlandıran Laurence Tureaud’un sakalları oldukça ürkütücü bir görünüme sahipti.

Pai Mei

Pai Mei – Chiu Hui Liu

Kill Bill filmindeki Pai Mei karakteriyle efsaneleşen bu nur yüzlü insan Chiu Hui Liu’nin kaşları ve sakalları oldukça konuşulmuştu.

Deke DaSilva

Deke DaSilva – Sylvester Stallone

Gece Kuşları filmiyle Sylvester Stallone, genel olarak görmeye alıştığımız görüntüsünden oldukça uzak.

Yazıyı Paylaş
Yorum Yap