Anasayfa » Gökyüzünden Yağan 10 İlginç Nesne

Gökyüzünden Yağan 10 İlginç Nesne

by Baris

Gökyüzünden Yağan 10 İlginç Nesne – Sabah uyandığımızda gökyüzünden yağmur ya da kar yağmasını oldukça doğal bir şekilde karşılıyoruz. Ne de olsa bunlar her gün karşılaşabileceğimiz ya da bir yerlerden duyabileceğimiz olaylar. Peki bir sabah uyanıp pencereden dışarı baktığınızda gökyüzünden örümcek yağdığını görseniz ya da kafanıza solucanlar yağsa tepkiniz ne olurdu? “

Örümcek Yağmuru – Arjantin

Gökyüzünden Yağan 10 İlginç Nesne

Takvimler 6 Nisan 2007 tarihini gösterdiğinde Arjantin’in Salta eyaletinde bir anda gökten örümcek yağmaya başladı. Paskalya tatilini Salta eyaletinde geçirmeye karar veren Christian Oneto Faona ve onun arkadaşları, San Bernardo Dağı’na tırmanmaya başladılar ve aradan iki saat gibi bir süre geçtikten sonra, yerin birbirinden farklı renklerde örümceklerin kaplamış olduğunu gördüler. Kafalarını gökyüzüne çevirdiklerinde, gök yüzünden örümceklerin yağdığı bu olaya şahitlik etmiş oldular. Bu örümcek yağmuru olayını kamera kaydeden tek insan muhtemelen Christian oldu.

Gökyüzünden Düşen İnek – Japonya

Gökyüzünden Yağan 10 İlginç Nesne

Tarih 1997, Japon Denizi’nde boğulmak üzere olan birkaç balıkçı son anda kurtarıldı. Kurtarılma operasyonu sonrasında olayı anlatan balıkçılar gökyüzünden bir ineğin, teknenin üzerine düşerek tekneyi batırdığını iddia ettiler. Balıkçıların yapmış olduğu bu açıklamalardan sonra, balıkçılar hemen hapse atıldılar. Ancak olayın hiç de sanıldığı gibi olmadığı ortaya çıktı. Olaydan 2 hafta sonra Rus Hava Kuvvetleri, Japon yetkililere açıklama yaptı. Kargo uçaklarındaki bir görevlinin bir inek çaldığı beyanında bulundu. İneğin ağırlığı uçak ve içindeki personel için tehlike arz edince, Japon Denizi üzerinden geçerken 9,5 Km yükseklikten ineği denize attıklarını bildirdiler.

Kan Yağmuru – Kolombiya

Gökyüzünden Yağan 10 İlginç Nesne

2008 yılında, Kolombiya’nın ufak bir kasabası olan Choco La Sierra’ya gökten kan yağdı ve olay yetkililer tarafından doğrulandı. Bu yağan maddeden en yakın bölge Bagado’ya incelenmek üzere bir miktar örnek alınıp götürüldü. Köyün din adamları bunun, halkının günahkar tavırlarını değiştirmeleri için Tanrı’nın bir uyarı işareti göndermiş olduğunu iddia etti.

Jöle Yıldız Yağmuru – İskoçya

Gökyüzünden Yağan 10 İlginç Nesne

2009 yılında, İskoçya’da görenlerin anlam veremediği bir nesne yağdı. “Jöle Yıldızı” adı verilen bu nesnenin hala ne olduğu anlaşılabilmiş değil. National Geographic tarafından görevlendirilen bilim insanlarınca yapılan testlerde herhangi bir DNA izine rastlanamadı. Bu nesnenin ne olduğu hakkında yapılan teorilerden en çok kabul edileni, şahin ya da benzer balıkçıl kuşların sindiremeyip, kustukları kurbağa kalıntıları olduğu yönünde. Bunun teori haricinde, meteor yağmuru kalıntıları ya da mantar olduğuna inanlar da var.

Solucan Yağmuru – Amerika

Gökyüzünden Yağan 10 İlginç Nesne

Olay bir gün Jennings Polis Departmanı memuru Eleanor Beal’in işe gitmek istediği gün rapor edildi. Kafasına gökten bir şey düştüğünü farkeden Beal’in ifadesinde, kümeler halinde solucan yağdığı ifadeleri yer aldı. Nereden geldikleri henüz tam olarak bilinmese de; yapılan teoriler aynı saatlerde 8 km ileride Lacassine Bayou yakınlarında, bir deniz hortumu görüldüğünü ve bu olaya onun sebep olduğunu düşünüyor.

Farklı Renklerde Yağan Kar – Sibirya

Gökyüzünden Yağan 10 İlginç Nesne

Tarih yine 2007, Moskova’nın 2230 Km doğusunda bulunan Omsk bölgesinde, portakal gibi kokan sarı ve yeşil renkli bir kar yağışı görüldü.

Çöl Kasabasına Balık Yağmuru – Avustralya

Gökyüzünden Yağan 10 İlginç Nesne

Avustralya’da, Tanami Çölü’nün ucunda bulunan Lajamanu, Argyle ve Elliott göllerinden yüzlerce kilometre uzaklıkta bulunan, hatta sahilden de bir o kadar uzakta bulunan bu yere canlı balık yağdığı kayıtlara geçti. Kasabanın üzerine yağan ilk balık yağmuru değil bu. 2004 yılında bölgenin yerlileri, gökten balık yağdığını söylemişlerdi. Şubat 2010 tarihinde de aynı olay ikinci kez gerçekleşti. Bir tanık verdiği ifadede; “yüzlerce küçük beyaz canlı balık gökyüzünden yere düşüyordu” demiştir.

Para Yağmuru – Almanya

Gökyüzünden Yağan 10 İlginç Nesne

Bu kez olay Almanya’da yaşanıyor. 2007 yılında bir motosiklet sürücüsü, dikiz aynasından gökten para yağdığını gördüğünü rapor etti. İlk önce motorunu kenara çekip yere düşen tüm paraları yerden toplamaya çalışan sürücü, hepsini toplamadan polisin yanına gitme kararı almış. Tekrar polisle beraber olay yerine geldiklerinde, geri kalan paranın ortadan kaybolduğunu gördüler. Gökten yağan bu paranın kaynağı ise hala bilinmemektedir.

Sığırcık Kuşu Yağmuru – İngiltere

Gökyüzünden Yağan 10 İlginç Nesne

İngiltere’de Mart 2010 tarihinde, Wells yakınlarıdaki Coxley’in küçük bir kasabası olan Somerset’te, olayı rapor eden Julie Knight’ın evinin bahçesine yüzün üzerinde sığırcık kuşu gökten ölü olarak düştü.

Taze Et Yağmuru – Amerika

Gökyüzünden Yağan 10 İlginç Nesne

Takvim yaprakları bu kez 9 Mart 1876’yı gösteriyor, Olympian Springs bölgesi yakınlarında oturan Allen Crouch’un evinin yakınlarına gökten taze et yağdı. Aşağı yukarı 100 metre uzunluğunda 50 metre genişliğindeki bir alan komple etle kaplandı. Kadının ifadesine göre, yağan et parçalarının her biri büyük kar taneleri boyutundaymış. O sırada gökyüzü tamamen açıkmış. Gökten yağan etin tadına bakan iki kişi, bunun ne koyun ne de geyik etinin tadına benzediğini belirterek bu etin ne olduğu hakkında hiçbir yorum getirememişler.

İlgini Çekebilir

Leave a Comment

Sonra Bakarım – Sosyal İçerik Platformu


Bütün Hakları Mahfuzdur ve Mahfuz Acı Verir.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz. Kabul Et Detaylı Bilgi